Jesteśmy przeciwnikami interwencji w sprawy wewnętrzne Ukrainy

Nie ulegać szaleństwu

My, niżej podpisani obywatele Rosji, oświadczamy, że kategorycznie nie zgadzamy się z polityką, którą nieuzasadniono prowadzi  rząd naszego kraju wobec Krymu. Ta polityka polega na przyznaniu trybuny obalonemu prezydentowi Janukowyczowi, potęgowaniu słuchów o nieistniejących „bandach” i prześladowaniach, niby zagrażających ludności rosyjskiej Krymu, wreszcie na przerzucie na terytorium Ukrainy jakiegokolwiek, nawet nielicznego kontyngentu wojennego, w żaden sposób nie odpowiada postawionemu celowi, czyli podtrzymaniu pokoju na Ukrainie. Wszystko to odwrotnie doprowadza do zaostrzenia bez tego trudnej sytuacji politycznej.

Rosja mogłaby wystąpić jako prawdziwy negocjator pokojowy, nie budząc niezgody między mieszkańcami różnych regionów i różnymi grupami etnicznymi wewnątrz Ukrainy, lecz przyczyniając się do wzajemnego porozumienia narodowego i politycznego. Zamiast tego zostały podjęte kroki, potwornie przypominające hitlerowską i stalinowską demagogię sprzed II wojny światowej. Tendencyjne  i po prostu fałszywe naświetlenie ukraińskich wydarzeń  przez państwowe media i oczywiste prześladowanie niezależnych mediów doprowadza do tego, że w społeczeństwie rosną nastroje szowinistyczne i militarystyczne, które wydają się być porywami patriotycznymi.

Jednak, jak pokazuje historia, w tym historia naszego kraju, prawdziwy patriotyzm polega nie na tym, by ulegać szaleństwu i popierać każdy czyn państwa. Państwo – nie cała Rosja, histeryczny tłum – nie cały naród.

Stare hasło „Za waszą i naszą wolność” znowu stało się aktualne.
Jesteśmy pewni, że w Rosji dużo, bardzo dużo ludzi pragną tylko jednego – pokoju i zgody w bratnim kraju. Wschodnie, zachodnie i południowe regiony Ukrainy są w stanie dojść do porozumienia co do wszystkich spornych problemów bez obcej ingerencji. Krew jeszcze nie została przelana.

Podpisy

Original: https://www.facebook.com/nowarinukrain/posts/225777147626406
Advertisement

1 thought on “Jesteśmy przeciwnikami interwencji w sprawy wewnętrzne Ukrainy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s