Майбутнє Майдану

Томас Тайнер

maidanНовообраний мер Києва Віталій Кличко оголосив, що Майдан – серце революції Євромайдану в центрі Києва – має найближчим часом бути очищений. Я погоджуюся, Євромайдан позбувся диктатора, і тепер час відродити націю. Люди на Майдані маюуть або йти боротися із Російським вторгненням на сході, або повернутися до своїх спільнот, і викорінити корпупцію із нації, навіть у найменшому селі.

Проте розчистити Майдан, Хрещатик, та Інститутську для того, щоби дати проїзд транспорту, є неподобством. На цій площі, на цих вулицях, померли люди за свободу та волю української нації. Відкриття їх для автотранспорту буде зневагою до тих, що віддали свої життя та сигнал того, що нова влада вже зраджує цінності та ідеали Євромайдану.

На Хрещатику — від ЦУМу до Інститутської, і на самій Інститутській, не має більше ніколи панувати автотранспорт. Я вимагаю, щоби ці вулиці стали пішохідною зоною для киян та українців, і щоби Інститутська із Майдану до вул. Ольгинської стала національним пам’ятником тим, що полягли в боротьбі.

Центральні вулиці та площі всіх найбільших європейських міст є пішохідними зонами, як напевно Віталій Кличко знає із своїх поїздок до цих міст. Розбудова нової України означає не лише ефективну та чесну владу, але поліпшення життя та якості життя українських громадян. Проголошення того, що центральний Київ буде назавжди належати людям, є першим та добре видимим кроком в цьому напрямку.

Для того, щоби забезпечити рух транспорту в центрі, під Хрещатиком має пролягти тунель між Європейською та Бесарабською площею. Має бути проведений міжнародний архітектурний конкурс для облаштування нової пішохідної зони в Києві, а також для побудови меморіалів на Інститутській та Майдані. І тут не може бути компромісів.

Переклала Аля Шандра

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s